050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

טיפול בטריגימינאל נוירולוגיה

טריגימינאל נוירולוגיה (Trigeminal neuralgia ידועה גם בשם Douloureux) זו הפרעה שקיימת במערכת העצבים ומשפיעה על העצב המשולש בפנים. מדובר על העצב אשר מעביר מידע מהפנים אל המוח. ברגע שקיימת הפרעה זו חשים כאבים עזים בפנים ואף תחושה של דקירות לא נעימות.

תופעה של טריגמינאל נוירולוגיה איננה נפוצה מאוד אך היא קיימת ומוכרת ואנשים אשר מתמודדים איתה עלולים לגלות שהיא משפיעה על מצב הרוח שלהם, יכולת השינה, וכן על איכות החיים ועבודה שלהם עד למצב של הפרעה כוללת בכל רובד בחיים. מדובר על תופעה רחבה במהלכה חשים תחושות כאב עזות, חוזרות ונשנות בפנים, דקירות עצביות בעצב המשולש בפנים. לעתים מדובר על תחושת כאב פתאומית שמגיעה ללא התראה מוקדמת, לעתים התקפת הכאב נמשכת מספק שניות עד מספר דקות ויוצרת תחושת בהילות ותשישות בפנים.

על פי המחקרים הכאבים נובעים בעקבות טיפולי שיניים, כאבים שמתחילים במערות הפנים ומגיעים לעצב המשולש, כמו כן ידועים מקרים של כאבים אשר מופיעים בעקבות מחלה בעיניים, בלסתות וכן בשרירי הצוואר.

שכיחות התופעה

כמו שציינו התופעה אומנם איננה שכיחה מאוד, אך יש לא מעט אנשים שסובלים ממנה. היא בעיקר שכיחה בקרב בני חמישים ומעלה, כאשר על פי הנתונים נשים מתמודדות איתן יותר מאשר גברים. בדרך כלל התופעה נוצרת אחרי מצבים של גידול, אירועים מוחיים, פריקות של מתח עצבי, וכן במקרים של הרפס, טרשת נפוצה, ותהליכים דלקתיים שונים.

כיצד ניתן לטפל בטריגימינאל נירולוגיה?

הטיפול בתופעה זו מתחלק לרוב לכמה רבדים – ברפואה הקונבנציונלית בדרך כלל נהוג לטפל בבעיה באמצעות משככי כאבים, טיפולים תרופתיים ופולשניים מסוגים שונים. לרוב צורת הטיפול תקבע לאחר פגישה עם נוירוכירורג. בחלק מהמקרים יקבע שהטיפול בתופעה יתבצע באמצעות ניתוח פולשני שתהליך ההחלמה שלו ארוך ולא פשוט. חשוב לציין שמלבד טיפולים אלו הרפואה הקונבנציונלית מציעה עוד מגוון טיפולים חדשניים אשר לא ברור עד כמה הם מוצלחים כמו למשל טיפול באמצעות גלי אולטרה-סאונד.

רובד אחד לטיפול בבעיה הנו רובד מקובל מאוד היום בקרב מטופלים רבים, הוא באמצעות הרפואה הסינית. מדובר על טיפול שנעשה באמצעות דיקור סיני אשר מטרתו להוביל לאיזון והרמוניה בחלקי הפנים, כפי שנעשה בכל טיפול של דיקור. מלבד שימוש בדיקור, ידוע גם שימוש בפורמולות של צמחים מסוגים שונים אשר מקלים על הכאב ובשילוב עם דיקור עם הזמן מעלימים אותו.

היתרון הבולט ביותר של טיפול בעזרת הרפואה הסינית הוא שמדובר בטיפול טבעי לחלוטין ולא בטיפול שכולל חומרים כימיים או אלמנטים פולשניים. טיפול באמצעות רפואה סינית חייב להתבצע על ידי מטפל מקצועי ומנוסה, הטיפול נמשך לאורך מספר מפגשים עד אשר הכאב והתופעות השונות הנלוות נעלמות, אולם במקרים מסוימים יש צורך לעשות טיפולי תחזוקה כל מספר שבועות או חודשים כדי לשמור על איזון אנרגטי וכדי לאפשר חזרה אל שגרת חיים רגילה בלי שאיכות החיים נפגעת.

סובלים מהכאבים הלא נעימים שיוצרת תופעת הטריגמינאל נוירולוגיה?
רפאל צור מתמחה במתן טיפול ייחודי ויסודי כנגד התופעה ויסייע לכם להיפטר מהכאב במהירות וביעילות. 

נבנה על ידי Sitexpress