050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

דיקור סיני לכאבי צוואר

על פי מחקרים שונים, למעלה מ-70 אחוזים מהאנשים בעולם סובלים מכאבי צוואר בצורה כזו או אחרת. כאבים אלו משפיעים לרוב דרמטית על איכות החיים ועלולים להקרין לאזורים אחרים בגוף, למשל הכתפיים או הגב וכן בסיטואציות מסוימות כאבים אלו עלולים להוביל גם לכאבי ראש שיפריעו משמעותית לתפקוד היום-יומי.

כאבי צוואר יכולים להיגרם מכמה סיבות – הסיבה העיקרית לרוב היא תנועת גוף לא נכונה אשר משפיעה ישירות על תנועת הצוואר, כאשר במקביל הסיבות השכיחות הנוספות הן בין היתר מזג האוויר חורפי (בדרך כלל קור עלול לגרום לצוואר להיתפס), התכווצות שרירים בגב יכולה להביא לכאב בצוואר, פריצה של סחוס בין חוליות הצוואר, ישיבה ממושכת לא נכונה, מכה או חבלה באזור הצוואר והגב וכו’.

גם מצבי לחץ נפשי שונים עלולים להביא לכדי מצב של כאבי צוואר, כאבים אשר מקרינים גם למקומות אחרים בגוף. במקרים מסוימים גם שפעת ומחלות שונות יכולות להביא לכאבים.

חוליות הצוואר הן קטנות מאוד יחסית לחוליות הגב, אך במרבית הזמן מופעל עליהן עומס מאוד גדול בכל ארבעת הכיוונים, במיוחד כאשר הצוואר עובר טלטול עקב תאונת דרכים, אפילו הקלה ביותר. כמו כן שרירי הצוואר נוטים להיתפס עקב לחץ נפשי או עומס עבודה וישיבה לא ישרה לאורך זמן. התקשות של שרירי הצוואר לאורך זמן, גורמת לשינויים ניוונים במבנה החוליות וללחץ על הדיסק המפריד בין החוליות. שינויים ניוונים בחוליות הצוואר עלולים לגרום לכאבים המקרינים ממורד הצוואר לשכמות, לכתפיים ולעיתים לנימול וכאבים בכף היד.

התסמינים המרכזים של כאבים אלו הם בעיקר חוסר יכולת להזיז אותו מצד לצד (ימינה-שמאלה, למעלה-למטה), חוסר יכולת לסובב את הצוואר בלי לחוש בכאב, תחושת כאב שלא מרפה גם שלא מנסים לעשות שום תנועה עם הצוואר, וכן מצב בו הכאב מוקרן, כמו שכבר צוין בתחילה לאזורים נוספים בגוף.

במציאות חיינו גם גברים וגם נשים מתמודדים כאחד עם כאבי הצוואר והדרך שלהם להתמודד עם כאבים אלו היא לרוב דומה – ישנן אפשרויות בסיסיות לטיפול נכון בכאבי צוואר, לדוגמא שימוש בגורם תומך לצוואר בעת ישיבה, שינה או הליכה. מדובר במין כרית שמאפשר לצוואר להרגיש רכות מסוימת (כך כל תנועה נעשית על בסיס הכרית), פעילות גופנית מתאימה, מקלחות חמות באזור להרגיע את הכאב, עיסוי עדין וכו’.

כיצד הרפואה הסינית יכולה לסייע?

הדרך האידיאלית כיום בעיני רבים לטפל בכאבי הצוואר שונים היא באמצעות עקרונות הרפואה הסינית
במהלך השנים ניתן לראות יותר ויותר אנשים פונים לטיפול דרך שיטות הטיפול של הרפואה הסינית במגוון מצבים וביניהם גם להתמודדות עם כאבי צוואר.
הרפואה הסינית מציעה מספר פתרונות לטיפול בכאבי הצוואר, הן באופן פרטני והן כחלק מטיפול כולל, במידה וישנם גם כאבים באזור הכתפיים והגב.

בין הטיפולים המועדפים ניתן למצוא את שיטת הדיקור הסיני שנחשבת לשיטה הפופולרית והטובה ביותר לכאבים מסוג זה. מלבד שיטת הדיקור, הרפואה הסינית מציעה גם את טיפולי הטווינה והאקופונקטורה וכן טיפול במשחות ובצמחי מרפא סיניים. חשוב להבהיר שלהבדיל מהטיפולים הקונבנציונליים המערביים, בטיפול באמצעות עקרונות הרפואה הסינית לא נעשה שימוש בכדורים ולא בשום מרכיב שמכיל חומרים לא טבעיים – אלא רק בחומרים טבעיים לגמרי, צמחים וכו’.

הטיפול בכאבי צוואר אצל רפאל, מתבצע לאחר שהוא לומד היטב את הכאב איתו מתמודד המטופל – הוא לומד ממנו ממה בדיוק הכאב נוצר וכמה זמן הוא מתמודד איתו ורק לאחר מכן הוא מתחיל בטיפול על פי העקרונות והשיטות המתאימות לכאב. הטיפול נעשה בהתאם לצרכים של הגוף על מנת לגרום לו להבריא כמה שיותר מהר בצורה יסודית ונכונה.

נבנה על ידי Sitexpress