050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

דיקור סיני לכאבי ברכיים וכתפיים

כאבי ברכיים וכאבי כתפיים יכולים להשפיע באופן מהותי על התפקוד היומיומי, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך, במידה ולא מטפלים בהם בזמן ובצורה נכונה.

לא מעט גברים ונשים סובלים החל משלב מסוים בחייהם מכאבי ברכיים או כתפיים. בעוד שכאבי הברכיים נובעים בעיקר בגלל פעילות גופנית מואצת, הרי שכאבי הכתפיים נובעים מסיבות שונות, כגון יציבה לא נכונה, תנועות חדות, נשיאת משקלים כבדים ועוד.

לא במקרה קשרנו בין שני סוגי המקרים, למרות שלכאורה מדובר בשני חלקים נפרדים מהגוף. בשני המקרים ההשפעה של הכאב שלהם יכולה להקרין גם לאזורים אחרים ועל כל הגוף, וכן הכאב שנוצר בשני אזורים אלו, משפיעים עלינו עד כדי כך שהם יכולים להשבית אותנו לגמרי.

ההתייחסות ברפואה משלימה לגוף, היא כמערכת אחידה שכל חלק משפיע על חלק אחר, ולכן חשוב שנסתכל על שני האזורים כמכלול שיש ביניהם קשר.

כיצד נגרמים כאבי ברכיים ואיך ניתן לטפל בהם?

ידוע שכאבי ברכיים נגרמים כתוצאה מהעמסת יתר, חבלה או נפילה או מתהליך התנוונות מצטבר. בדרך כלל מי שסובל מכאבים אלו הם ספורטאים מקצועיים וחובבנים, אשר רצים הרבה ובכך מעמיסים עומסים גבוהים על הברכיים. ההנחה היא שלמעלה מחמישים אחוז מהאוכלוסייה יסבלו עד גיל שישים מכאבי ברכיים כתוצאה מפעילות ספורטיבית מסוימת.

הרפואה מערבית המציאה שיטות של טיפול באמצעות זריקות, כדורי משככי כאבים, ניתוחים ועוד. לעומת זאת ברפואה משלימה ניתן לטפל בכאבי ברכיים בצורה הרבה יותר סימפטית. כחלק מאותו תהליך שציינו קודם לכן, של תפיסת הגוף כמערכת אחת של איזונים שכל חלקיה משפיעים אלה על אלה. הדרך להתמודד עם כאבי ברכיים על פי הרפואה המשלימה היא באמצעות טיפולי שיאצו, רפלקסולוגיה, דיקור סיני, פילאטיס וכן תזונה נכונה לשם הפחתה במשקל הגוף.

על כאבי כתפיים ודרכי טיפול אפשריות:

כאבי כתפיים הם כאבים נפוצים מאוד, ונחשבים אחרי כאבי גב וברכיים, לכאבים הנפוצים ביותר מבחינה אורטופדית. הכאבים נגרמים כתוצאה מהעמסת משקלים כבדים, תנועות לא נכונות של הצוואר אשר מקרינות על הכתפיים, דלקות במפרקים, שחיקה וניוון של הכתפיים.

על מנת להתמודד עם כאבי כתפיים, הרפואה המשלימה מציגה מכלול של טיפולים ותרגילים שונים, שמאפשרים לפתור את הבעיה ללא צורך בכדורים ומשככי כאבים, זריקות או ניתוחים, כפי שהרפואה המערבית מציעה. הטיפולים במסגרת רפואה משלימה כוללים בין היתר דיקור (סיני או יפני) באזור הכתפיים והגב, עיסוי שיקומי לכל האזור הכואב, טווינה, שימוש בכוסות רוח, שימוש בגלי הלם במקרים של דלקות והסתיידות בכתף.

בנוסף יוצע למטופל לבצע תרגילים שונים בבית על מנת להתמודד עם הכאב ולהרגיע את אזור הכתפיים, לנעול נעליים פיזיולוגיות שיטיבו עם הרגל ויורידו לחץ מן המפרקים, וכן להשתמש בצמחי מרפא שונים שיקלו עליו את הכאב.

רפאל צור מתמחה בטיפול בכאבי כתפיים וברכיים שונים באמצעות הרפואה הסינית וישמח להעניק לכם מרפא אמיתי לכאב.

נבנה על ידי Sitexpress