050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

דיקור סיני לכאבי ראש

כאב ראש הוא אחד הכאבים הנפוצים והמוכרים ביותר בעולם. ההנחה היא שלפחות 4 אחוז מהאוכלוסייה בעולם מתמודדים עם כאב זה באופן תדיר, בעוד אחוזים הרבה יותר גבוהים מתמודדים עם כאב ראש חולף.

כאבי ראש נגרמים מסיבות שונות, אותן נסקור מיד, ויכולים להיות בעלי משמעות רבה בהמשך. חלק מהכאבים חולפים באמצעות טיפול נקודתי, בעוד אחרים יכולים לבשר על דברים לא פשוטים מהם אנחנו סובלים.

כך למשל, כאבי ראש תדירים יכולים להוות בסיס לגידול מוחי, דלקת קרום המוח, מחלות זיהומיות, מחלות דם, מחלות שיניים, מחלות בעמוד השדרה ועוד. כמו כן כאבי ראש יכולים להוות הוכחה למצב של דיכאון ולחצים או כתוצאה מחבלות שונות בראש.

נהוג לחלק את כאבי ראש על פי משך הזמן שלהם. כאבים שנמשכים למעלה משבועיים הם כנראה תוצר של אותן מחלות שתיארנו, בעוד שכאב ראש שנמשך שבוע או מופיע לפחות פעם בשבוע, הוא כנראה הוכחה למיגרנות, שימוש יתר בתרופות וכאב ראש כרוני.

כיצד ניתן לטפל בכאבי ראש באמצעות רפואה סינית משלימה?

הרפואה המערבית נוהגת להתמודד עם כאבי ראש באמצעות כדורים (משככי כאבים) ותרופות, במידה וזה לא מספיק אז מתבצעות סדרות של צילומים ובדיקות שמטרתן לאבחן האם מדובר בכאב ראש כתוצאה מגידול או מחלה אחרת.

לעומתה הרפואה המשלימה רואה בכאב ראש תוצר של חוסר איזון פנימי, לחצים וחרדות, דאגות, פחדים, תזונה לא נכונה, אירועים טראומתיים, וגורמים חיצוניים שיכולים לגרום לכאבי ראש. האבחון של הכאב ברפואה משלימה הוא על פי מיקום הכאב והסוג שלו. בשביל להקל על כאבי ראש על פי הרפואה המשלימה, יש לאבחן את המצב הכללי של המטופל, מתוך הצורך להבין מה עבר עליו (האם חווה תאונה או אירוע טראומתי אחר) ומה עובר עליו כעת (מה הוא חש, מתי הוא מרגיש כאב, באיזו רמה ועוד). לאחר מכן יהיה קל יותר לבחור את דרך הטיפול בכאב.

דרכי הטיפול הראשונים יכולים להיות באמצעות דיקור סיני ויפני שמפחיתים את עוצמת הכאב, בו זמנית גורמים לרגיעה ושחרור ממתחים. כמו כן ייתכן שימוש בדמיון מודרך על מנת להרגיש כיצד הכאב מתפוגג ועוזב את הגוף. טיפולים נוספים שמתאימים לטיפול בכאבי ראש הם שיאצו ורפלקסולוגיה.

בהמשך יציע המטופל למטפל לשנות את התזונה שלו, לתזונה בריאה יותר, ללא אוכל מעובד, שוקולדים, גבינות, פירות הדר, ומזונות נוספים ולדאוג לארוחות מסודרות 3 פעמים ביום. כמו כן הוא ימליץ לו לעשות מדיטציות בשביל להימנע ממתחים מיותרים. כחלק מתפריט הטיפול יצטרך המטופל לישון באופן סדיר, ולהשתמש בגורמים שיכולים להקל על הראש באופן פיזי, למשל עיסוי בקרקפת, ושימוש בכרית חימום על הצוואר והכתפיים במטרה לשחרר את השרירים ולהקל על המתחים.

התהליך כולו יתבצע תחת מעקב סדיר ואישי של רפאל, אשר ברשותו ניסיון רב בעבודה משותפת זו עם המטופל.

נבנה על ידי Sitexpress