050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

רפואה משלימה

בשני העשורים האחרונים אנחנו עדים לפריחה משמעותית בתחום הרפואה האלטרנטיבית המשלימה, לגידול בכמות המטופלים ובכמות סוגי הטיפולים הניתנים להם. הפריחה נובעת מרצונם של מטופלים רבים לעבור ממענה קונבנציונלי לטיפולים טבעיים שאינם מכילים חומרים כימיים שונים ובדיקות פולשניות

במסגרת הרפואה המשלימה אנחנו ניגשים למטופל בגישה לפיה כל כאב שהוא חש או אירוע שחווה, הוא איננו דבר חד פעמי שיש לטפל בו ואיננו מתייחס אך ורק לנקודה בה הוא חווה את הכאב או את האירוע, אלא מדובר בדבר רחב יותר שיש להתייחס אליו בהתאם. כלומר, יש לבצע תהליך שלם שנועד לבחון מהיכן נובע הכאב, מה מקורותיו, כיצד הוא משפיע על איכות חייו, ואילו אמצעים יש לנקוט בשביל להתמודד איתו. גישה זו מקורה ברפואה הסינית אשר מניחה שכל חלק בגוף משפיע על חלק אחר, וכל תחושה והרגשה שאנחנו חווים, משפיעה על הגוף גם מבחינה פיזית.

על הליך הריפוי

ישנן שיטות רבות ומגוונות לטיפול בכאב במסגרת הרפואה האלטרנטיבית המשלימה – השיטה בא התמחה רפאל היא למקד את הטיפול באיבר הכואב כדי לשפר את איכות החיים של המטופל מהר ככל האפשר, מעין דיקור אורטופדי ורק בהמשך להוסיף את החלק ההוליסטי הכללי לאדם באספקט של גוף ונפש.

רפואה זו רואה בתהליך הריפוי כתהליך שלם שמתחיל בחשיבה של המטופל כלפי עצמו והבעיה, וכן לטפל בנושאים נקודתיים וספציפיים אשר גורמים לו אי נוחות. העיקרון הוא להתייחס לטיפול כאל תהליך של “ניהול הכאב” ולא כאירוע חד פעמי של “טיפול בכאב“. זהו תהליך שבמהלכו המטופל זוכה לסדרת טיפולים מרוכזת המפחיתה משמעותית את עוצמת הכאב ובהמשך בהתאם למצבו בטיפולי תחזוקה, לרוב אחת לחודש, כדי לשמר את איכות החיים ללא הכאב. בנוסף זוכה המטופל בליווי והדרכה בנושא פעילות ספורטיבית מומלצת למצבו, ובאופן כללי לאורחות חיים.

נציין כי לא מדובר במפגש חד פעמי בין מטפל למטופל, אלא תהליך לשיפור איכות החיים של המטופל ולניהול הכאב לאורך זמן. ברוב המקרים מומלץ על טיפולי המשך ותחזוקה שוטפת של הפתולוגיה כדי לשמר את איכות החיים ללא כאב. ניהול הכאב הוא תהליך המשותף למטפל ולמטופל. בקליניקה, רפאל מנחה את המטופלים בהתאם לפילוסופיה הסינית, וכך המטופלים לא רק מקבלים טיפול, אלא גם נחשפים  לתפיסת העולם על פי הפילוסופיה הסינית, לאורחות החיים הגורמים לחוסר איזון ולהופעת סימפטומים המתבטאים במחלות וכאב.

complementary-alternative-medicineתפיסת הבריאות על פי הרפואה האלטרנטיבית מבוססת על היכולת להשתנות ולהימנע מקיבעון –
על כל צורותיו, בהיבט הפיזי, הרגשי והרוחני.

סובלים מכאבים? אמרתם נואש מן הרפואה הקונבנציונלית?

פנו אל רפאל והכירו את סגולותיה של הרפואה האלטרנטיבית המשלימה, להקלה על כאבים ובעיות נוספות.

 

נבנה על ידי Sitexpress