050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

רפואה סינית

הרפואה הסינית היא הליך רפואי המקובל כיום בעולם הרפואה המערבית.
ניסיון רב שנים שלטיפולים ומחקרים ברפואה סינית, מראים שהטיפול הוא יעיל ובטוח לטיפול במגוון רב של בעיות.

רפואה סינית, בדומה לרפואה מערבית, מתאימה לטיפול בכל שכבות הגיל וכמעט בכל מחלה, וכמובן מתאימה לטיפול בבעלי חיים מכל הסוגים. מקובל היום בעולם הרפואה לראות את הרפואה הסינית כמשלימה את ההליך הרפואי הקובנציונאלי, מכיוון שפעמים רבות מצליחה הרפואה הסינית במקומות בהם הרפואה המערבית נותנת מענה חלקי בלבד למצוקות המטופל, בעיקר בתחום הכאבים הכרוניים, שיפור איכות החיים, והתמודדות עם טראומות רגשיות המתבטאות בסימפטומים גופניים.

הטיפול ברפואה סינית, בעזרת מחטים (אקופונקטורה) משלב מספר נקודות דיקור בכל טיפול. כל נקודה “מביאה” לטיפול את האיכות הייחודית שלה, ומשלימה את מכלול הנקודות שנבחרו לטיפול ממש כמו המרכיבים הכימיים השונים של תרופה אותה בחר הרופא לטיפול. המטפל מאבחן את מקור הבעיה ממנה סובל המטופל ומחליט על שילוב נקודות המתאימות לטיפול במחלה. כל נקודה היא חלק ממרכיבי ה”תרופה” אותה נותן המטפל לחולה. היתרון המשמעותי של הרפואה הסינית הוא בהתאמת ה”תרופה” (מכלול הנקודות שנבחרו לטיפול), למצבו העכשווי של המטופל. שילוב נקודות זה יכול להשתנות עם התקדמות הטיפול במחלה, הטבה או החמרה.

לדוגמה: במצבי מיגרנה, כאשר המטופל נמצא בהתקף מיגרנה, הטיפול יהיה ספציפי לסימפטומים של המיגרנה, כגון כאבי ראש עזים, פועמים ברכות, חודרים עם שילוב של בחילה ורגישות לאור, כאשר המטופל יבוא לטיפול בין התקפים הוא יקבל טיפול תומך כדי למתן ולמנוע התקפים של מיגרנה בעתיד. זהו טיפול היורד לשורש הגורמים למיגרנה, כאשר לפעמים גורמים אלו יהיו באספקט הפיזי ולפעמים יהיו באספקט הרגשי, ולרוב שילוב של שניהם. תפקידו של המטפל לאבחן את מקור המחלה אצל המטופל הספציפי ולהתאים לו את הטיפול.

הפילוסופיה הסינית

לפי הפילוסופיה הסינית, המשמשת את המטפל באבחנתו, יש מספר אפשרויות לגורמים פתולוגיים שונים הגורמים למחלה. על המטפל לאבחן את הגורמים למחלה אצל כל מטופל בנפרד, ולהתאים למטופל זה את הטיפול המתאים לו. זו אחת הסיבות שההתייחסות אלה טיפול ברפואה סינית היא כ”אמנות הטיפול”.

הרפואה הסינית כוללת בתוכה מספר שיטות לבחירת אסטרטגיה טיפולית ולשילוב נקודות דיקור הנגזרות משיטות אלו. השיטה הטיפולית הנהוגה בקליניקה שלנו פותחה על ידי מספר מורים באירופה לאחר חקירה מעמיקה והבנה ייחודית של טקסטים מתוך הספרות הקלאסית של הרפואה הסינית – “הקיסר הצהוב”. השיטה ממקדת את הטיפול ביחסי הגומלין בין מרכיבי גוף האדם: השלד, השרירים, גידים ורצועות ואיברים פנימיים. מכיוון ששיטה זו מאוד ממוקדת וכוללת בתוכה מענה לחוסר איזון בין מרכיבי גוף האדם, הטיפול מאוד אפקטיבי ויחסית קצר.

סידרה של טיפולים תהיה לרוב רק חמישה טיפולים עם תוצאות של הקלה בתחושת הכאב כבר בתחילת הסדרה.

הרפואה הסינית מטפלת במגוון רחב של מחלות –

מחלות ראש ופנים: סחרחורות, כאבי ראש ומיגרנות, שיתוק פנים.

בעיות אורתופדיות: פריצת דיסק, כאבי גב ואישיאס (הקרנת הכאב לרגליים), חוסר תחושה בגפיים, נימול, כאבי צוואר, כאבים בברכיים ובכתפיים, כתף קפואה, סינדרום הרצועה הקרפלית.

הפרעות במערכת העיכול: שלשול / עצירות, צרבת, בחילה, כאבי בטן, מעי רגיז, דלקות בקיבה/מעי.

הפרעות במערכת הנשימה: שיעול, אסטמה, ליחה, שפעת / הצטננות חוזרת, קושי בנשימה, סינוסיטיס, אלרגיות.

גינקולוגיה: מחזור לא סדיר, כאבי מחזור, דלקות / פטריות / הפרשות בנרתיק.

בעיות נפשיות: חרדות, מצבי לחץ / מתח, דיכאון ועוד.

רפאל צור, מומחה לרפואה סינית, בעל ניסיון ומוניטין רב שנים בתחום יעניק לכם מענה יסודי ויעיל למגוון מחלות, הפרעות וכאבי גוף שונים
באמצעות סדרת הטיפולים המיוחדת המועברת במרפאותיו בחיפה – 
למידע נוסף ופרטים על ההליך המדויק והמותאם, מוזמנים ליצור קשר בכל עת.

נבנה על ידי Sitexpress