050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

טיפול בפציאליס

פציאליס זהו מצב ייחודי של שיתוק עצב הפנים – מדובר על מחלה שמוכרת גם בשם “השתיקות על שם בל” ולמרות ששמה לא מוכר כל כך, הרי שמדובר בתופעה יחסית שכיחה שכן היא מופיעה אצל 1 מכל 5,000 אנשים.

על מנת להבין מהו פציאליס, יש להסביר תחילה היכן הוא פוגע ועל מה הוא משפיע. עצב הפנים אחראי על כל התנועה של שרירי הפנים. תפקידו של עצב זה הוא לאפשר לנו לבצע תנועות ופעולות שונות, למשל, עצימת עיניים, חיוך, קימוט מצח ועוד.

כל אחת מהתנועות חשובה הן בשביל שנוכל לבטא את עצמנו באמצעות הפנים וכן בשביל שנוכל להביע הבעות ורגשות שונים. אם אנחנו חווים פצילאיס זה אומר למעשה שאנחנו לא יכולים לבטא הבעה או תחושה מסוימת בפנים.

כיצד פציאליס בא לידי ביטוי ומדוע?

פציאליס בא לידי ביטוי במקרים של שיתוק צד אחד מהפנים, שלעתים מלוא בתחושת כאב בחלק מהפנים, הדבר מוביל לפגיעה בהבעות הפנים מה שאומר שאי אפשר לבטא הבעות ותחושות שונות בפנים.

הגורמים העיקריים למצב של פציאליס הם מצב של פגיעה פנימית או חיצונית בעצב, מצב זה נובע בעיקר אחרי אירוע מוחי מסוים, תאונת דרכים, שברים ועוד. פגיעה חיצונית יכולה להיוותר כתוצאה מדלקות, זיהומים, פצעים, מקרים של הרפס והופעה של חיידקים מסוימים.

כיצד מטפלים בפציאליס ואיך רפואה סינית יכולה לסייע?

בשביל לטפל בתופעה של שיתוק עצב הפנים יש לפנות לטיפול בדיקור סיני. דיקור מסוג זה פותר את חסימת האנרגיות וחוסר האיזון הקיים בגוף ובכך הוא משחרר את עצב הפנים וכמו כן מחזק את המערכת החיסונית שנחלשה.

על פי עקרונות הרפואה הסינית, ייתכן מאוד שהפציאליס הופיעה בין היתר כתוצאה מכך שהאקלים החיצוני החליש מאוד את המערכת החיסונית וגרם להיווצרות התופעה. הרפואה הסינית רואה את הגורמים לפציאליס כגרומים “חיצוניים”. גורמים חיצוניים הם אקלים ומזג האוויר ועל פי הרפואה הסינית פציאליס הוא תוצאה של חדירת “רוח חיצונית” למרידיאני הפנים הגורמת לחסימה בזרימת האנרגיה ולשיתוק בפנים.

הדרך המומלצת ביותר לטיפול בבעיה זו היא פנייה מידית לטיפול באמצעות הרפואה הסינית – ככל שעובר זמן מהפגיעה בתפקוד שרירי הפנים עד לתחילת הטיפול, שיקום תפקוד השרירים קשה יותר. כאשר הפניה לטיפול היא מיידית, תהליך הריפוי קל ומהיר, אם עברו שישה חודשים או יותר, תהליך הריפוי יהיה ארוך ולפעמים לא תושג רפואה מלאה. כידוע רפואה סינית מקנה כלים רבים לטיפולים בתופעות מסוגים שונים, כשהמטרה העיקרית היא מציאת האיזון בין הגוף לנפש והבנה ששני הדברים קשורים והכרחיים לטיפול בכל בעיה.

כאשר מרגישים חוסר תחושה וחוסר תפקוד חלקי בפנים יש להתקשר מיד למטפל בעל ניסיון ברפואה סינית שידריך את המטופל בפעולות שיש לעשות מיד עוד לפני הגעת המטופל לקליניקה, כדי למנוע הידרדרות המצב ולשפר את סיכויי ההחלמה המהירה. זמן הטיפול בדיקור סיני הוא בין 8 ל-14 מפגשים, תלוי בסיטואציה ובחומרת המצב. הרפואה הסינית יכולה לרפא את המחלה, ולעזור לנו להתמודד עם הסימפטומים, ולהביא אותה לסיומה על הצד הטוב ביותר וכמה שיותר מהר.

סובלים מפציאליס? רפאל צור יסייע לכם בנושא ויעניק לכם את הטיפול היסודי והיעיל ביותר בהתאם למצבכם.

נבנה על ידי Sitexpress