050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

דיקור סיני לכאבי גב

מחקרים וסקרים שונים שנערכו במהלך השנים הראו, שלפחות 80 אחוז מהאוכלוסייה סובלים לפחות פעם אחת בשנה מכאבי גב. חלק גדול מהם סובל באופן תדיר מכאבים אלה ובפרט מכאבים בחלקו התחתון של הגב. המספרים הגבוהים עליהם מדובר, הובילו את המטפלים ברפואה משלימה לחפש להם דרכי טיפול שונים ויעילים.

הרפואה המשלימה יצרה במהלך השנים שיטות טיפול אשר מכילות אלמנטים מסורתיים וטבעיים ואינם דורשים טיפול בכדורים או טיפולים פולשניים. הרפואה המשלימה משרתת מטופלים בגילאים שונים אשר נאלצים להתמודד עם כאבי גב במהלך היום יום, כאבים שמפריעים להם לפעול באופן שגרתי.

אישיאס – כאב גב המקרין לרגל

אישיאס הוא שם כולל לכאבי גב המקרינים לרגל, הכאב בד”כ ממוקד באזור הישבן העליון, הכאב יכול להיות מפושט לאורך הרגל או ממוקד בצידי הישבן, עם או בלי כאבי גב תחתון. אלו כאבים רצופים, חדים וחודרים שגורמים לקושי בהליכה ולהגבלה ניכרת בתנועתיות של הגב התחתון והאגן. לרוב תרופות להקלה בכאבים אינם ממתנות את תחושת הכאב והמטופל יחוש בקשיי הליכה וישיבה. פתולוגיה – הגורמים לאישיאס הם לרוב פריצת דיסק או בלט דיסק בחוליות הגב התחתון, וזה נכון גם כאשר אין תחושה של כאבי גב תחתון. לא מומלץ לעשות פעילות ספורטיבית במצב זה, לרוב בלתי אפשרי, ולא מומלץ לעשות מסאז של איזור הגב התחתון.

הרפואה הסינית מטפלת באישיאס על ידי שילוב נקודות המרפות את השרירים, ממתנות את תחושת הכאב ומזרימות דם לאזור הגב התחתון כדי להקל על הכאבים. ברוב המקרים תספיק סידרה של עשרה טיפולים כדי להשיג הפחתה משמעותית של הכאב ושיפור ניכר באיכות החיים של המטופל.

הגורמים לכאבי גב

לפני שנסביר על שיטות טיפול, חשוב שנבין מה הן הסיבות העיקריות לכאבי גב וממה הגורמים להם. כאבי גב נגרמים לרוב בעיקר מהסיבות הבאות:

  • יציבה לא נכונה בעמידה, הליכה או ריצה.
  • ישיבה לא זקופה ובלי להישען לאחור אל המושב.
  • הרמת משקלים כבדים מדי ביחס למשקל הגוף.
  • ביצוע תנועות לא נכונות.
  • שינה על מזרון לא טוב.
  • שינה בתנאי קור.
  • מחלות שונות שמשפיעות על הגב (למשל שפעת).
  • מתח נפשי וחרדות.
  • מבנה פיזיולוגי של הגוף.

כמעט כל אחת מהסיבות הנ”ל יכולות לגרום לכאבי גב תקופתיים, חולפים או קבועים. אם סובלים מכאב גב בגלל אחת הסיבות הנ”ל, חשוב מאוד להקשיב לגוף, להכיר את מהות הבעיה ולהתמודד עם הכאב בהתאם, לאורך זמן, תוך הקפדה על שימוש נכון בגב על מנת שהכאב לא יחזור.

כיצד הרפואה המשלימה מאפשרת לטפל בכאבי גב?

בעוד הרפואה המערבית תציע לכם לטפל בכאבי גב באמצעות כדורים וזריקות במקרה הטוב וניתוחים במקרה הרע, הרי שרפואה משלימה תציע לכם דרכים הרבה יותר נעימות, פשוטות ונוחות, ויעילות לא פחות מאלה של הרפואה המערבית.

בין הטיפולים שהרפואה המשלימה מציעה, נוכל למצוא בעיקר טיפול באמצעות דיקור סיני:

רפואה סינית – טיפול באמצעות דיקור סיני בנקודות הסמוכות למקור הכאב, נקודות מרוחקות שולטות על איזור הכאב ובנקודות Trigger למיקוד הטיפול באזור הכאב.
הדיקור משחרר את השרירים ומרגיע את מערכת העצבים וכן אפשר לעשות שימוש במשחות סיניות שונות נגד כאבים.

למידע נוסף ופרטים מלאים על ההליך, מוזמנים ליצור קשר בכל עת עם רפאל.

נבנה על ידי Sitexpress