050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

דיקור סיני לכאבי צוואר

שאלה למורה

המורה נשאל: לכמה זמן הטיפול בדיקור “מחזיק”?

– “הטיפול מחזיק לכל החיים” הוא הכריז, והסביר:
האדם מורכב מאנרגיה אחת הנראית ומורגשת לנו בתדר המוחשי שלה. זו אנרגיה לכל דבר, אנרגיה אחת המרכיבה את היקום וממנה “מתגבשים” כל היצורים הקיימים בעולם וממנה מורכבת כל המציאות הנתפסת על ידי האדם. הסינים קוראים לאנרגיה זו בשם QI.

אם היינו יכולים לראות את אנרגיה זו המרכיבה את האדם, היא הייתה נראית לנו כרשת של סיבים זוהרים המתחילים מהקרקע ונמשכים כלפי מעלה ומתקבצים כמטר מעל לראש האדם. סיבים אלו נראים זוהרים עקב זרימת האנרגיה שבהם, הם רוטטים ופועמים כל הזמן, זהו ביטוי של החיים עצמם.

האנרגיה שבין המטפל למטופל

כאשר המטפל מחדיר מחט לנקודת דיקור, הוא משלב את האנרגיה של המטופל עם האנרגיה של המטפל עצמו ביחד עם האנרגיה של “היקום”, וכך הוא משנה במעט את זרימת האנרגיה הנובעת מהנקודה, ואת הכמות, האיכות והכיוון של זרימת האנרגיה בנקודה, וכן בכל האזור שהנקודה הספציפית הזו משפיעה עליו. המטפל עושה זאת רק אחרי שהבין, לאחר שערך אבחנה מדוקדקת, שיש לשנות במעט את זרימת האנרגיה בנקודה על מנת ליזום תחילת תהליך של ריפוי עצמי במטופל.

שינוי זה הוא חזק מאוד ברגע הדיקור והעוצמה שלו יורדת לאט מאוד עם הזמן, אבל מרגע הדיקור הזרימה של האנרגיה בנקודה תהיה שונה ולעולם לא תחזור למצבה הקודם. אם בחר המטפל בתבונה את הנקודה המתאימה לטיפול במחלה של המטופל, אז המצב הרצוי הוא, שלא תחזור האנרגיה הפתולוגית למצבה הקודם, כי זרימת האנרגיה הלא מאוזנת בנקודה היא שיצרה את המצב הפתולוגי ממנו סובל המטופל.

על פי הרפואה הסינית, שורש האנרגיה הפתולוגית בגוף הוא ברגשות לא מאוזנים שלאורך זמן פוגעים בזרימה התקינה של האנרגיה באזורים מסוימים וגורמת למחלות של הגוף. כל בחירת נקודות חייבת לקחת בחשבון את המצב הרגשי של המטופל ולהתייחס אליו במהלך הטיפול. זו הסיבה שיש לבחור את נקודות הטיפול בתבונה ובזהירות, ואין להעדיף ריבוי נקודות בטיפול. הכלל “כל המרבה הרי זה משובח” אינו מתאים בתהליך בחירת הנקודות לטיפול. ההפך הוא הנכון, “המטפל הנעלה” עושה את הטיפול בעזרת נקודות דיקור ספורות בלבד המטפלות ב”שורש האנרגיה הפתולוגית” של המטופל ובכל הסימפטומים המציקים לו.

רפאל צור – בחירת הנקודות הנכונות

ההחלטה לגבי נקודות הדיקור תתקבל על ידי המטפל בהתאם לתיאור הבעיה על ידי המטופל, אבחון הבעיה, מצב המטופל, גילו, מגדרו, ההיסטוריה הרפואית שלו, התרופות אותן הוא נוטל, מצב הדופק של המטופל ועוד.  חשוב להבין שבחירת הנקודות אינה משימה פשוטה וזאת משום שהמקטעים (הסגמנטים) בגופו של האדם שונים מגוף אחד לשני. זוהי הסיבה שחשוב לבחור במטפל מיומן ובעל ניסיון כמו רפאל צור הנחשב לאחד המומחים בתחום טיפול בדיקור סיני בחיפה והצפון. רפאל יבחר את הנקודות המתאימות לדיקור וזאת לאחר שיקולים מבוססים שנובעים מידע בתחום, ניסיון, לקיחה בחשבון של דרגת רגישות הנקודות בגוף המטופל והמשוב אשר יתקבל מהמטופל.

 

דיקור סיני – ההשפעות החיוביות

השפעת הדיקור משתנה מאדם לאדם. בשנות ה- 70 נמצא כי דיקור סיני מעלה את רמת האנדורפינים בגוף. כלומר, טיפול בדיקור סיני מעודד הפרשת משככי כאב טבעיים. בנוסף, פעמים רבות הוא משפיע על הגברת זרימת הדם לשרירים מכווצים, פעולה שמובילה להורדת רמת הכאב הנגרמת מנוקשות שרירים, הוא משפר את זרימת הדם ומקטין את הלחץ המקומי על העצבים, רבים טוענים שהוא יעיל מאוד בהקלת כאבים כרוניים, שהוא עוזר בחיזוק המערכת החיסונית, באיזון המערכת ההורמונאלית, במקרים של מיגרנות ובמקרים של דיכאון.

לסיכום, החדרת המחט לנקודה המתאימה תוביל לשינוי האנרגיה בה ולתחילתו של תהליך ריפוי עצמי.  רפאל צור, מומחה בדיקור סיני, יטפל בשורש הבעיה האנרגטית והסימפטומים הקשורים אליה במטרה לאזן את האנרגיה באותה נקודה ולמנוע הישנות של המצב הבעייתי ממנו סובל המטופל.

רפאל צור נחשב למובילים שבמטפלים בדיקור הסיני באזור חיפה והצפון וישמח להעניק לכם טיפול יסודי, מדויק ומקצועי על הצד הטוב ביותר.

נבנה על ידי Sitexpress