050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

10 עובדות מעניינות על טיפול ברפואה סינית

המודל המרכזי – חמשת יסודות הרפואה הסינית

טיפול ברפואה הסינית לרוב יהיה מושתת על חמש יסודות שמרכיבים את המעגל של החיים, אלו הם חמישה ביטויים של אנרגיית החיים. יסודות אלו הם: אש, אדמה, עץ, מתכת ומים. יסודות אלו מתקשרים אחד עם השני בכל מיני דרכים וקשורים לדינמיקה החיצונית של העולם בו חי האדם ולדינמיקה הפנימית בגופו, דבר שמשפיע על האיברים והרקמות בגופו.

 

אנרגיית החיים כשחקן מרכזי ברפואה הסינית  

בהתאם לפילוסופיה ולרפואה הסינית הצ’י הוא זה שמאפשר את כל פעילויות הגוף והנפש. הצ’י, המוכר כאנרגיית החיים, זורם בערוצים שנקראים מרידיאנים. כאשר קיימות חסימות והפרעות בערוצים אלו, נוצרות מחלות. רפאל צור יאבחן את המרידיאנים הבעייתיים של המטופל ויחדיר לעור סיכות בנקודות אסטרטגיות עליהן הוא החליט מראש. נקודות אלו הנקראות “נקודות אקופונקטורה” ירכזו את הצ’י וישפיעו על כל האיזון הגוף. פעמים רבות המטפל הסיני יחליט על טיפול משולב המערב דיקור סיני ובמקביל שימוש בצמחי מרפא, עיסויים שונים, תפריט תזונתי ואימון גופני.

 

טיפול ברפואה סינית משפיע לטובה בגיל השלישי

רוב האנשים המגיעים לגיל המבוגר צריכים להתמודד עם מחלות כרוניות שונות, דבר שבא בקנה אחת עם תרופות קבועות ומיני פרוצדורות רפואיות שונות. נכון להיום יותר ויותר אנשים מבוגרים (בעיקר אלו הסובלים מתופעות הלוואי של התרופות הקבועות), פונים אל רפאל צור, מומחה המציע טיפול ברפואה סינית.  היתרון הנוסף של של הדיקור הסיני וזאת מלבד העובדה שהוא מטפל בבעיה ולא בתסמינים (להבדיל מהרפואה הקונבנציונאלית), שהוא אינו מערב שימוש בחומרים חיצוניים, דבר שיכול להיות בעייתי לצד הטיפול התרופתי. טיפולי דיקור סיני נעשים לצד הטיפול הקונבנציונלי המערבי ויכולים לסייע לגבי מגוון רחב של בעיות מהן המבוגר סובל, כמו למשל שומנים בדם, עודף כולסטרול, איזון של רמות הסוכר בגוף ועוד.

 

טיפול ברפואה סינית וכאבי גב – שילוב מנצח

רפואה סינית יעילה גם במקרים של כאבים בחלקים שונים של הגוף, כמו למשל כאבים באיזורים שונים של הגב.  דיקור סיני יעיל ביותר במקרים של כאבי גב, בעיקר בחלקו התחתון של הגב ובמצבים בהם הכאב מקרין לרגל (מכונה ‘אישיאס’). הרפואה המשלימה מציעה דיקור סיני שעוזר בשחרור השרירים והרגעת מערכת העצבים.

 

יעילות הרפואה הסינית במקרים של כאבי צוואר

כשבעים אחוזים מהאוכלוסייה סובלים מכאבי צוואר הנובעים ממנח גוף שאינו נכון, קור, התכווצות שרירים בחלקים אחרים של הגוף שמשפיעים גם על הצוואר, בעיה עם חוליות הצוואר, חבלה באיזור זה ועוד. דבר נוסף שמוביל פעמים רבות לכאבי צוואר הוא סטרס וכן מחלות שונות, כמו למשל שפעת. בניגוד לרפואה הקונבנציונאלית שמציעה תרופות, הרפואה הסינית מציעה את שיטת הדיקור הסיני, שימוש בצמחי מרפא סיניים שונים, טיפולי טווינה ואקופונקטורה.

 

פיברומיאלגיה ורפואה סינית

רפואה סינית יעילה ביותר גם במקרים של דאבת השרירים (פיברומיאלגיה). נכון להיום חולים רבים הסובלים מסימפטומים של כאבים בכתפיים וכאבים בשרירים שונים של הגוף נעזרים בשיטות טיפול שונות של הרפואה הסינית, כמו למשל דיקור סיני וזאת משום ששיטות אלו מקלות על הכאבים הכרוניים והמופשטים בשלד הגוף ובשרירים והחומרים בהם עושים שימוש ברפואה הסינית הם חומרים טבעיים שאינם גורמים לתופעות לוואי כלשהן.

 

מחזירים אתכם לתפקוד יומיומי – כאבי כתפיים ורפואה סינית

אם אתם סובלים מכאב בברכיים או כאבים בכתף, קרי, כאבים שמשפיעים באופן ניכר על התפקוד היומיומי שלכם, בוודאי תשמחו לקרוא שגם כאן הרפואה הסינית נחלצת לעזרתכם. כאבי ברכיים נגרמים לעיתים משום העמסת יתר על הגוף או חבלה. הרפואה המשלימה לעומת הרפואה הקונבנציונאלית שמציעה זריקות ותרופות חזקות מאוד, מציעה תזונה נכונה שתוביל להפחתה במשקל ובעומסים על הגוף, טיפולי שיאצו, דיקור סיני, פילאטיס ועוד. כאבים בכתף או כאבי כתפיים נחשבים לאחד הכאבים הנפוצים ביותר בעולם האורתופדיה . כאבים אלו נובעים לרוב מהעמסת יתר, דלקת במפרקים, תנועות לא נכונות וכן משום שחיקה של הכתפיים. גם כאן הרפואה הסינית מציעה פתרונות שאינם כירורגיים ומטרתם לפתור את הבעיה, כמו למשל עיסוי שיקומי, טווינה, דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים ותרגילים שיקומיים שיעזרו בהרגעת הכאב.

 

יעילות הרפואה הסינית במקרים קשים

טיפולי הרפואה הסינית יעילים ביותר גם במקרים של שיתוק בעצב הפנים (פציאליס), דבר שבא לידי ביטוי בכאבים ופגיעה בהבעות הפנים. כאן הטיפול היעיל ביותר הוא טיפול באמצעות דיקור סיני שפותר את חוסר האיזון וחסימת האנרגיות בגוף ומשחרר את עצב הפנים. חשוב לדעת שאם מגיעים למרפאה כמה שיותר מהר, הרפואה הסינית יכולה במרבית המקרים לרפא את המחלה. טיפולי הרפואה הסינית אפקטיביים גם במקרים של שלבקת חוגרת, דלקת פרקים שגרונית, טריגינימאל נוירולוגיה וכאבי ראש מסוגים שונים (כולל מיגרנות).

 

רפואה סינית ופוריות

הרפואה הסינית מתייחסת אל הגוף כמכלול ולכן בעיית פוריות לעולם לא תוכל להיות בעיה בפני עצמה, שכן כל הגוף מעורב. לרפואה הסינית יש המון לתרום בתחום הפוריות. שכן, ברפואה הסינית מאמינים שבעיית פוריות יכולה לנבוע כתוצאה מחסימה אנרגטית, חוסר ביאנג או בג’ינג, חסר בדם, חסר ביין, ליחה וקור והפתרון הטבעי מוצע בהתאם לאופי המטופלת והבעיה.

 

עובדה 10 – רפואה סינית וחיזוק המערכת החיסונית

השפעת בפתח ורבים מעוניינים לדעת כיצד הם יכולים להתחסן נגד השפעת והצטננויות בימי החורף הקרים. נכון להיום יש אפשרות לקבל חיסון בקופת החולים, אך יש גם אפשרות לשלב את הרפואה הסינית כחלק בלתי נפרד מטיפולי המנע. דיקור סיני ותזונה נכונה יובילו לחיזוק המערכת החיסונית ומניעת או צמצום במחלות חורף שונות.

נבנה על ידי Sitexpress