050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

כל מה שרציתם לדעת על דיקור סיני לכאבי ברכיים

עשרות אלפי אזרחים בישראל סובלים מאחת הבעיות הרפואיות הנפוצות במאה העשרים ואחת – כאבי ברכיים. לסוג הכאב השכיח הזה, אשר עלול להופיע ברמות רגישות שונות, אין מאפייני שיוך בולטים. הוא קיים אצל גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, אנשים שעשו ספורט כל חייהם וכאלו שלא קמו מהכורסא, וכדומה. אז מה עושים כנגד הכאב הכרוני הזה? ובכן, מטופלים רבים, שמאסו בשיטות הרפואה המערביות המקובלות, פנו לאפיקים חדשים וגילו את קסם הרפואה הסינית. אז בואו נכיר מקרוב את העולם הרפואי שהצליח לחולל מהפכה של ממש בחייהם של אלפי מטופלים.

למי מכם שטרם שמע על רפואה סינית, נגלה שמדובר בשם כולל למכלול פרקטיקות רפואיות, אשר מקורן בסין ונמצאות בשימוש כבר למעלה מ-2,000 שנה. בין הפרקטיקות הללו ניתן למצוא דיקור, טיפול במגע, שימוש בצמחי מרפא שונים ועוד. בסיס תחום רפואי זה טמון באמונה לפיה גוף האדם מורכב ממערכת יחידה של איזונים, אשר כל חלק שבה מושפע ומשפיע על החלקים האחרים. רפואה זו אינה מבוססת, ברובה, על ההוכחות המדעיות המקובלות ברפואה המערבית. אך מאות מיליוני אנשים ברחבי עולם, שחבים את השינוי בחייהם לאחד מתחומי הרפואה הסינית, מהווים הוכחה חותכת לרמת יעילותה הגבוהה.

 

דיקור סיני לכאבי ברכיים – השיטה הרפואית שמשנה חיים

בחזרה לכאבי הברכיים עימם פתחנו. אחד מתחומי הרפואה הסינית המרכזיים והפופולאריים ביותר הוא תחום הדיקור. דיקור סיני (בלעז: אקופונקטורה) הינה שיטה טיפולית המבוססת על דקירה באמצעות סיכות דקות. השיטה מסייעת באספקטים רבים, לרבות שיפור מערכת החיסון, מניעת מחלות, וכאמור – הקלה על כאבים באזורים שונים בגוף, ובראשם – הברכיים. הדיקור נחשב לפתרון נפלא לכאבים לכלל המטופלים: גם אלו שסובלים מכאבים כתוצאה ממכה או חבלה; גם מספורטאים, שיצרו עומס רב על ברכיהם לאורך חייהם, ועתה משלמים את מחיר הכאב; וגם מכאלו שהשנים עשו את שלהם, ובין כאבי טרום גיל הזהב הראשונים, הופיעו כאבים גם בחלק זה של גופם.

 

טיפול דיקור סיני לכאבי ברכיים

מעט על הטיפול עצמו: ראשית כל, תהליך הטיפול בדיקור אינו כואב לרובם המכריע של המטופלים. ייתכנו תחושות של זרם, עקצוצים וכדומה, אך לא מעבר לכך. שנית, מדובר בתהליך רפואי בטוח לא-פחות מכל זריקה, משכך כאבים או התערבות כירורגית שתעברו ברפואה הקונבנציונאלית. הסיכונים, אפוא, אפסיים. שלישית, שיעורי ההצלחה של התהליך נחשבים לגבוהים במיוחד. אלפי סיפורי מקרה רק בישראל על מטופלים שסבלו מכאבים וניסו כל שיטת טיפול ‘מקובלת’, החל ממנוחה, דרך פיזיותרפיה ועד ניתוח ללא הצלחה, עד שגילו את נפלאות הדיקור, וכל השאר, כנאמר – היסטוריה.

נדגיש שדיקור סיני אינו יעיל רק כנגד בעיות בברכיים. גם כאבים בכתפיים, לדוגמה, נחשבים לתחום שבו הדיקור בפרט, והרפואה הסינית בכלל, נחשבים יעילים במיוחד. כך גם כשמדובר בכאבי גב, ראש, פרקים ועוד. זאת ועוד, נבהיר בריש גלי: לא ניתן להפריז בדברי החשיבות על הבחירה במטפל מומחה, מנוסה ומקצועי לתחום הדיקור. בין המטפלים הנהדרים הרבים בתחום, ישנם כאלו שהכשרתם ויכולותיהם אינן ברורות. בדקו היטב מי איש המקצוע העומד מולכם!

ובהזדמנות זאת, ורגע לפני שניפרד, נכיר לכם את רפאל צור, מומחה לטיפול בכאב בתחום הרפואה הסינית, עם דגש על כל נושא הדיקור. רפי צור עוסק בתחום למעלה מעשרים שנה, ושמו הטוב הולך לפניו הן באזור מגוריו ועבודתו בחיפה, והן בקרב מטופלים רבים מרחבי הארץ כולה.

מקווים שסייענו לכם במעט בהבנת תחום הרפואה הסינית בהקשר של כאב ברכיים. רק בריאות!

נבנה על ידי Sitexpress