050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

כיצד דיקור סיני עוזר בפציאליס ומה עושים בטיפול

פציאליס (המוכר גם במינוח הרפואי ‘שיתוק בל’), בא לידי ביטוי בחולשה ושיתוק של השרירים בצד אחד של הפנים. מצב זה מתרחש כתוצאה מפגיעה בעצב השביעי של הפנים, אותו העצב שאחראי על חוש הטעם בחלקה הקדמי של הלשון, על התפקוד של בלוטת הדמעות ובלוטת הרוק ועל התנועה של שרירי הפנים.

פציאליס על פי הרפואה הסינית
הרפואה הסינית מתייחסת לפציאליס כמצב הנגרם מחולשה פנימית וחוסר איזון אצל המטופל אל מול החשיפה שלו לעולם החיצוני וכל הקשור אליו. מצב משולב זה מבטא חוסר בצ’י הפנימי וחולשה של מערכות מסוימות בגוף ופעמים רבות גם מתחים מנטאליים שמובילים לחולשה זו.
בדרך כלל פציאליס מתחיל בכאב מאחורי האוזן וזאת טרם התפתחותה המלאה של המחלה. פעמים רבות המטופל סובל מצפצופים באוזניים, סחרחורות בלתי מוסברות, טעם מתכתי בפה וכאבי ראש. השלב הבא יהיה היחלשות של שרירי הפנים. חשוב לדעת שמחלה זו פוגעת רק בצד אחד של הפנים.
ברפואה הסינית מגדירים את הפציאליס כפגיעה בעצב השביעי שנובעת כתוצאה מהיחלשותה של המערכת החיסונית של אותו אדם. חולשה זו יכולה לנבוע כתוצאה מהרוח החיצונית של האדם או הרוח הפנימית שלו. אסטרטגיית הטיפול בפציאליס הינה באמצעות טכניקת הדיקור הסיני. כאן המטרה היא לטפל בשורש הבעיה, לחזק את הצ’י של האדם וליצור מניפולציה באזור הבעייתי וזאת על מנת לעורר את העצב.
מטפלי הרפואה הסינית מאבחנים פציאליס ומטפלים בבעיה זו כבר אלפי שנים. הטיפול בבעיה באמצעות דיקור סיני נפוץ מאוד בסין ובמדינות שונות ברחבי העולם וזאת משום היעילות שלו ומשום העובדה שהוא אינו גורם לתופעות לוואי. טרם השכרת שירותיו של מטפל זה או אחר תמיד חשוב לוודא שמדובר על מומחה בדיקור סיני שמכיר היטב את הבעיה והטיפול בה. בשלב החמור של המחלה מומלץ על תדירות טיפול של פעמיים שלוש בשבוע עד שמורגש שיפור במצב.

טיפול בפציאליס
הטיפול הוא בנקודות מקומיות ונקודות מרוחקות בו זמנית והטכניקה באה לידי ביטוי ב – “הוצאת רוח” מהמרידיאניים הפגועים, (הרפואה הסינית רואה בפציאליס חדירה של רוח קרה למרידיאן). הטיפול חייב להיות בסמוך לאבחנה והופעת הסימפטומים וזאת מכיוון שלאחר מספר חודשים מתפתחת התנוונות שרירים, מצב בלתי הפיך.
הטיפול המערבי בבעיה זאת יכלול פיזיותרפיה ומתן סטרואידים. הטיפול ברפואה הסינית מורכב מדיקור סיני. הדיקור הסיני תמיד יתמקד בשתי קבוצות דיקור עיקריות. הראשונה היא קבוצת נקודות הדיקור שמשפיעה על שורש הבעיה והשנייה היא קבוצות הנקודות הממוקמות באזור הפנים, הנקודות שמשפיעות על עצב הפנים. הטיפול יהיה בנקודות של המרדיאן ה- GB, מרדיאן ה- TW, מרדיאן ה- SI, מרידיאן ה- GV ועוד. אלו הן רק חלק מאותן נקודות אותן ניתן לדקר על מנת להיטיב את המצב.

חשוב לדעת
הדיקור הסיני בדרך כלל יתמקד בנקודות מקומיות.
שיפור המצב יכול להתרחש גם תוך פרק זמן קצר.
אנשים רבים מספרים שכבר לאחר הטיפולים הראשונים הם חשו שיפור במצבם ויכולת גדולה יותר לסגור את העין ולהזיז את שרירי הפנים.

לסיכום, דיקור סיני יכול לעזור רבות לאנשים שסובלים מפציאליס, אם על ידי הפחתת הדלקת הקיימת בעצב של הפנים, חידוש אספקת הדם בפנים והחזרת היכולת להזיז את שרירי הפנים.
מעוניינים לשפר את המצב? רפאל צור, מטפל בדיקור סיני, אקופונקטורה, דיקור נקודות טריגר, טיפול אלקטרו – אקופונקטורה ודיקור בבטן לפי שטית הצבי, ישמח לעמוד לרשותכם.

נבנה על ידי Sitexpress