050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

כיצד דיקור סיני יכול לעזור לכאבי גב ומה עושים בטיפול

מחקרים שונים מצביעים על כך שלפחות שמונים אחוזים מהאוכלוסייה העולמית סובלת מכאבי גב, אם באופן חד פעמי ובאם ככאב כרוני. הגורמים לכאבי גב רבים וביניהם המבנה הפיזיולוגי של הגוף, ביצוע תנועות שאינן מתאימות לגוף, שינה על מזרון לא מתאים, חרדות ומתח, יציבה לא נכונה והרמת משקלים שכבדים מדי לאותו גוף שמרים אותם. בשנים האחרונות ישראלים רבים מעדיפים לפנות אל הרפואה הסינית במקביל או בטרם הם פונים אל הרפואה הקונבנציונלית. מדוע? מה היתרונות וכיצד דיקור סיני עוזר לכאבי גב. התחילו לקרוא!

כאבי גב – משלימה אל מול קונבנציונאלית
בעוד הרפואה הקונבנציונאלית מציעה טיפול בכאבי גב באמצעות זריקות, תרופות כימיות ובמצבים מסוימים גם באמצעות ניתוח, הרפואה המשלימה מציעה טיפול בכאבי גב באמצעות דיקור סיני, כאשר הדיקור מתמקד בנקודות סמוכות ומרוחקות לאזור הכאב, נקודות השולטות על אזור הכאב ונקודות הדק (נקודות טריגר) המכונות על ידי רבים נקודות מעוררות כאב.
היתרונות של הדיקור הסיני רבים כאשר העיקרי שבהם הוא התוצאה של שחרור כאבי הגב והרגעתה של מערכת העצבים. אם כך, התשובה לשאלה: ” האם הדיקור הסיני יכול לעזור לכאבי גב?” היא כן מוחלט. שיטת הדיקור הסיני תבטיח לרוב האנשים תוצאות טובות מאוד תוך פרק זמן קצר ויש מטופלים רבים שמעידים על כך שהם חשו הקלה כבר לאחר סיום הטיפול הראשון. חשוב לציין שרפאל צור משלים את טיפול הדיקור בטיפול כוסות רוח במידת הצורך.

כאבי גב – סוגים שונים
כאב גב שרירי- כאבי גב יכולים להתרחש כתוצאה ממתח שרירי. השריר במצבו הטבעי אמור להיות רפוי ולהתכווץ בעת פעולה. שריר שאינו גמיש, נוטה להתכווץ, דבר שיכול להתרחש כתוצאה ממתח נפשי, תנועה שאינה נכונה, חשיפה לטמפרטורה קרה או יציבה שאינה מאוזנת. בניגוד לפריצת דיסק בו הכאב מקרין לאזורים אחרים בגוף, במקרה של שריר או שרירי כאובים הכאב הוא מקומי והאדם הסובל ממנו, בדרך כלל סובל מהבעיה באופן כרוני או אקוטי.
פריצת דיסק – מצב זה יכול להיגרם משום תאונת דרכים או כל טראומה אחרת. הכאב שנוצר הוא בעקבות לחץ על העצבים הממוקמים בין החוליות וכן בעקבות הקרנת כאב מאיברים פנימיים וכן תחושת נימול וחולשה באזור הרגליים. בניגוד לרפואה המערבית שמעדיפה לטפל בכאבי גב אלו באמצעות זריקות, תרופות, פיזיותרפיה וניתוחים, ברפואה הסינית לעומת זאת משתמשים בטכניקת הדיקור הסיני.

אבחון כאבי גב על פי הרפואה הסינית
התאמה אישית של הטיפול על ידי המטפל תיעשה לאחר אבחון יסודי של הכאבים. האבחון יעשה על ידי איתור מסלול הכאב שיאפשר את בחירת הנקודות הדיקור הרלוונטיות לטיפול. אבחון סוג הכאב (חד וממוקד, כאב שזז ממקום למקום, כאב עמום או כאב שמוקל כאשר נוגעים בנקודת הכאב) וקבלת החלטה אם הבעיה נובעת מתקיעות של הצ’י או תקיעות של הדם או האם היא נובעת מחוסר של צ’י או דם או עודף צ’י. בנוסף, המטפל יברר עם המטופל האם האזור רגיש לחום או לקור, דבר שמאפיין מצבי חוסר או עודף ויסתכל על הלשון של המטופל, תוך שהוא בוחן את צורת הלשון, צבעה, האם יש בה קרעים או חתכים ועוד. השלב הסופי הוא בדיקת קצב הדופק וזאת על מנת להבין האם הדופק חלש או חזק. בהתאם לכל אלו תיקבע תכנית הטיפול.

טיפול בכאבי גב
טיפול בכאבי גב על פי הרפואה הסינית הוא טיפול בדיקור סיני. בשיטת טיפול זו מחדירים מחט דקה שתפקידה לגרות נקודות מפתח מסוימות בגוף. חשוב לדעת שיש נקודות דיקור רבות בגוף האדם וכל נקודה משתייכת אל מסלול המשויך למערכת שונה בגוף. יש מסלולים ספציפיים שעוברים בגב, שייבחרו על פי המיקום של הכאב והמאפיינים שלו. המחטים יוחדרו וישהו בגופו של המטופל כ-25 דקות ותדירות הטיפול תהיה בין פעם בשבוע (או יותר וזאת בהתאם לחומר הכאב).

הנקודות אליהן יוחדרו מחטים הן נקודות שמחזקות את האיברים הפנימיים בגופו של המטופל ואחראיות על זרימת דם טובה בגוף. יש אפשרות לבחירת נקודות מרוחקות מהגב שמשפיעות על הגב באופן משמעותי או דיקור של נקודות הממוקמות באזור הכאב וזאת על מנת לעודד זרימת דם לאותו מקום וזירוז תהליך הריפוי. חשוב לקחת בחשבון שדיקור סיני לא יחזיר את הדיסק למקומו בגב או ישנה את המבנה הבעייתי של הגב, אלא יוריד במקרים רבים את רמת הלחץ על הגב ופעמים גם את הנפיחות שנוצרה כתוצאה מהדלקת באזור הגב.

לסיכום, דיקור סיני יעיל ביותר לכאבי גב ולסוגים נוספים של כאבים ולכן רבים פונים אל שיטת טיפול זו. היתרונות של שיטה זו וזאת מלבד הקלה משמעותית בכאב הם שאין תופעות לוואי, הדיקור אינו כואב, אין מגבלה כלשהי על תדירות הטיפולים והתוצאה לרוב מוצלחת מאוד. בהצלחה!

נבנה על ידי Sitexpress