050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

טיפול בעזרת רפואה סינית בתופעות גיל המעבר בנשים

טיפול בעזרת רפואה סינית בתופעות גיל המעבר בנשים
אם גם אתן התחלתן לחוות את תסמיני גיל המעבר ואינכן מעוניינות להתחיל בטיפול הורמונלי סינטטי, הגיע הזמן להכיר את הטיפול בתופעות גיל המעבר באמצעות הרפואה הסינית.

גיל המעבר
תקופת גיל המעבר היא אותה תקופה בה חלים כל מיני שינויים פיזיולוגיים בהתפתחות הנשית. תקופה זו בדרך כלל חלה בין הגילאים 40 ועד 50 ותופעותיה מאופיינות בכל מיני תסמינים פיזיולוגיים ושינויים במצב הרוח. שלב גיל המעבר מאפיין את סיום תקופת הפוריות אצל האישה ושינויים ביולוגיים שמובילים לתפקוד שונה של גוף האישה. חלק מתופעות גיל המעבר הן הזעות לילה, גלי חום, הפרעות שינה, תחושת יובש, עייפות וירידה ברמת הריכוז.

הרפואה המערבית – הרפואה הסינית
הרפואה המערבית מתייחסת אל גיל המעבר כתקופה בה חלים כל מיני שינויים הורמונאליים ומציעה פתרון בדמות הורמונים סינטטיים שמרגיעים את הגוף עד סיום אותה תקופה. הרפואה הסינית מתבוננת על הדברים באופן שונה מחברתה הרפואה המערבית ומגדירה את גלי החום, תחושת היובש, איבוד החשק המיני והגירוד בעור כתופעות הקשורות לחוסר יין. אובדן זה הוא שמוביל לתופעות של עלייה בלחץ הדם, אי שקט, יובש כללי, אובדן של מסת העצם ועוד.
כיוון שהאסטרוגן הוא בחסר, הנטייה של רופאי הרפואה המערבית היא להמליץ על מילוי חסרים על ידי מתן אסטרוגן חיצוני לגוף, דבר בעייתי לעצמו, שכן האסטרוגן המופרש בגוף האישה באופן טבעי, מופרש באופן אוטומטי על פי צרכי הגוף ואילו אסטרוגן סינטטי משפיע על כל הרצפטורים בגוף של האישה ויכול לעודד הופעת מחלות וסימפטומים כמו למשל סרטן השד, עלייה בלחץ הדם, כאבי ראש, נפיחות בחזה ועוד.

אבחון גיל המעבר – הרפואה הסינית
בתקופת גיל המעבר מתרחש לעיתים פגיעה ביין על חשבון היאנג, דבר שבא לידי ביטוי בפגיעה בבניית העצם ולכן נשים רבות מתחילות לסבול מאוסטאופורוזיס בתקופה זו של החיים. זוהי הסיבה שמטפלים רבים ממליצים על פורמולות שמחזקות את היין והג’ינג ושומרות על הצ’י אצל האישה. אבחון המטופלת נעשה על ידי בדיקת הלשון והדופק שלה. ללשון של אישה בגיל המעבר תהיה נטייה להיות מחורצת ובצבע אדום וזאת משום חוסר יין. הדופק של האישה יהיה בד”כ מהיר יותר משנים קודמות, דבר המתקשר לחוסר יין.

דיקור סיני וגיל המעבר
נשים רבות מדווחות כי דיקור סיני הקל על תופעות גיל המעבר שלהן. הטיפול באמצעות דיקור יכול לעזור במקרים של כאבי ראש, הפרעות שינה, הזעות לילה ועוד. הדיקור עוזר בפיזור והורדת החום המדומה והמטפל ידקור נקודות שיחזקו את היין של האישה. חלק מאותן נקודות בהן מתבצע הדיקור הן נקודת ה- Kid-16 . נקודה זו ממוקמת במרידיאן צ’ונג ומשמשת כנקודת מפגש של הצ’או יין. מטרת הדיקור של נקודה זו היא לחזק את היין בכליות ובלב. נקודת דיקור אפשרית נוספת תהיה UB-43 שתפקידה להרגיע את הפריקרד (קרום הלב) , ולסייע להעלות את היין מעלה. בנוסף, נקודה זו מחזקת את הג’ונג ומרגיעה.

הרפואה הסינית – דרכים נוספות להקלה
חשוב לקחת בחשבון שהטיפול הסיני בכל הקשור אל גיל המעבר של האישה הוא טיפול מערכתי, כלומר טיפול שבו נדרש שינוי כולל באורח החיים. מלבד דיקור סיני השינוי יעודד גם תזונה מיוחדת, תוספי תזונה ונטילת פורמולת צמחים שתעזור לגוף האישה. התזונה המומלצת היא זו שתחזק את הכליות וכוללת מזונות שמחזקים את היין, כמו למשל קטניות, שעורה, אצות ים, טחינה, סרדינים, אגוזים, מיסו ושומשום. כל המזונות צריכים להיות מלאים ולא מעובדים. בנוסף, מומלץ להוסיף לתפריט היומיומי מזונות שעשירים בזרעי פשתן ובסויה, מזונות שעשירים בויטמין בי, מזונות שכוללים אומגה 3 ותוספים כמו ויטמין די וסידן. דבר נוסף שיכול לעזור במידה ניכרת הוא התאמה של פורמולת צמחים וזאת לאחר אבחנה מדוייקת של האישה.

נבנה על ידי Sitexpress