050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

חמשת כללי היסוד לבחירת מטפל ברפואה סינית

במדינה קטנה כמו ישראל, כשכל מה שחשוב עובר במהירות הבזק מפיו של הראשון לאוזנו של האחרון, דברים טובים הופכים באבחה לנחלת הכלל. עד לפני עשור וקצת, רפואה סינית נחשבה לנחלתם של מעטי מעטים וזכתה לחשדנות טבעית בתור “אנשי המערב” שאנחנו. אלא שהשינויים המדהימים שהתחוללו בחייהם של מטופלים מיואשים, הטיפוליים הייחודיים שהעלימו כאבים ומחלות מתמשכות – כל אלו הפכו את הרפואה הסינית בישראל למה שהיא היום: סיפור הצלחה הכולל עשרות אלפי מטופלים, שהחליטו להפסיק להתעקש על השיטות הקונבנציונליות של הרפואה המערבית, ולנסות משהו קצת שונה.

אם גם אתם פתוחים לתחום הרפואי המתפתח בישראל של המאה העשרים, הגעתם למקום הנכון. בשורות הקרובות נגלה מהם הכללים החשובים ביותר בבחירת מטפל ברפואה סינית. בדומה לרפואה ה”רגילה”, גם בתחום זה ניתן למצוא אנשי מקצוע מדהימים – מקצועיים, מנוסים, אמפתיים ויצירתיים. ומנגד, אנשי מקצוע אחרים, שטיפול באמצעותם עלול להיות חוויה לא נעימה ולא יעילה. אמנם אלו הם מיעוט, אך הם בהחלט קיימים.

לפני שנתחיל בסקירת כללי היסוד המדוברים, נסביר בקצרה מהי, בכלל, הרפואה הסינית. ובכן, מדובר בשיטה רפואית עתיקת-יומין, אשר מקורה, באופן טבעי, בסין, ואשר מבוססות על טכניקות טיפול שונות, כשהבולטות שבהן הינן דיקור סיני, צמחי מרפא, טיפול באמצעות מגע ועוד. הטיפול בטוח, ועיקרו טמון בגישה הרווחת לפיה גוף האדם מורכב ממערכות המאזנות ומשפיעות זו על זו. כלומר, טיפול במקור אחד עשוי לפתור מכלול בעיות שונות.

 

מטפל ברפואה הסינית – הדרך לבחירה חכמה

הכלל הראשון בדרך לבחירה נכונה מתאים לחיפושים של אנשי מקצוע שונים בחיינו: חיפוש אחר המלצות. בימינו, בניגוד למצב לפני 5-10 שנים, כמעט כל אדם מכיר מישהו שהיה או עודנו מטופל באמצעות הרפואה הסינית. לא מכירים אישית? היעזרו ברשתות החברתיות והפורומים השונים. אל תסמכו בעיניים עצומות על אתרי המלצות שונים, לעיתים אין-הם אובייקטיביים. עדיף לשמוע תגובות אוהדות מאדם אותו אתם מכירים ומעריכים את דעותיו.

עוברים לשיחת טלפון מקדימה. אל תמהרו לקבוע פגישה באמצעות מייל או הודעות טקסט. לא תאמינו כמה שיחת טלפון יכולה ללמד אותנו על איש המקצוע שמולנו. בטיפול ברפואה הסינית, החשיבות של איש מקצוע אדיב, קשוב, סבלני ואמפתי גבוהה במיוחד, ומשלל תכונות אלו תוכלו להתרשם בשיחה שכזו. כמובן – אל תהססו לשאול את המועמד הפוטנציאלי שאלות רקע וניסיון. מדובר בעניין מקובל וטבעי.

ממשיכים לכלל השלישי, והוא כבר מתייחס לפגישת ההיכרות ביניכם. הדבר החשוב ביותר מבחינתכם הוא עניין ההתאמה בין יכולותיו המקצועיות וניסיונו של הרופא המטפל שמולכם, אל מול הבעיה ממנה אתם סובלים. סובלים מכאבי ברכיים? אל תבחרו ברופא המתמחה בתחום של הרפס זוסטר, לדוגמה. העדיפו תמיד איש מקצוע המכיר את שטח הטיפול בכם על בוריו.

הכלל הרביעי מתייחס גם כן למפגש הראשוני, ולפיו יש לתת את דעתכם על התחושות שהשהייה במקום ושאנשי הסגל משרים עליכם. ברפואה בסינית שוהים לא מעט בחדרי הטיפולים. עליכם להרגיש בנוח, לחוש ביחס חיובי, אישי ומתחשב ולהבין שיש לכם על מי לסמוך. דברו עם האנשים, ערכו סיבוב במקום והיו שלמים עם מה שהוא משדר.

ונסיים במחיר. כמובן שיש לו משמעות, ברור שיש קשר בין יוקר לאיכות הטיפול (למרות שיש גם רופאים מעולים וזולים), אך מה שחשוב – לא להפוך את העניין לשיקול המרכזי בבחירתכם. קודם התרשמו מכל השאר, ואז תחשבו על הכסף.

מרפאת הכאב בניהולו של רפאל צור מזמינה אתכם לבקר במקום ולהתרשם מהמקצועיות, השירות והיחס האישי. מחפשים מרפאת כאב בחיפה? אפשר להפסיק לחפש. רפאל צור וצוותו יקבלו את פניכם בברכה!

נבנה על ידי Sitexpress