050-7511383 לפרטים וקביעת תור בחיפה או קרית מוצקין

5 עובדות מעניינות על דיקור סיני לכאבי גב

כאבי גב נמנים בין התלונות הנפוצות ביותר בקרב אנשים מגיל 18 ומעלה. יש מצבים בהם כאבי הגב עוברים מעצמם, אך במקרים רבים הכאבים הופכים לכרוניים ואף יכולים להחמיר עד כדי מצב  של פגיעה עצבית לאורך הרגל ו/או האגן.

דיקור סיני יעיל ביותר לכאבי גב ובמיוחד לכאבים בחלק התחתון של הגב. אם גם אתם נמנים בין אותם אנשים שעוברים מסכת ייסורים שעיקרה כאבים ותפקודיות לקויה משום פריצת דיסק, בלט דיסק, השמנת יתר המעמיסה על הגב, הריון מתקדם, מאמץ יתר, חולשת שרירים או כל סיבה אחרת, הנכם מוזמנים אל מרפאתו של רפאל צור למטרת טיפול דיקור סיני לכאבי גב.

ברפואה הסינית מאמינים שבמקרים רבים כאבי גב תחתון נובעים כתוצאה מהיחלשות של אנרגיית הכליות וחולשה של השרירים בגב. במקרה בו אתם סובלים מכאבי גב רפאל צור, מטפל מנוסה במרפאת כאב בחיפה וקרית מוצקין, ישמח לאבחן אתכם, לקבוע מהו אותו עצב שנפגע, האם הבעיה נובעת מהשרירים או מעמוד השדרה עצמו ומה מקורו של הכאב ובהתאם להתאים לכם ולבעיה ממנה אתם סובלים, דיקור סיני בנקודות דיקור הרלוונטיות ביותר.

 

עובדה 1# דיקור סיני לכאבי גב -הקלה כעובדה מחקרית

בשנת 2010 נערך מחקר מקיף על הקשר בין דיקור סיני לבין כאבי גב. שמו של המחקר היה גירוי נקודות הדיקור תוך חקירת יעילות עמוד השידרה. האדם שעמד בראש המחקר היה ד”ר דניאל צ’רקין וסך המשתתפים במחקר היה 638 איש. כל האנשים שנבחרו למחקר היו חולים אקראיים אשר התבקשו לדרג את דרגת כאבי הגב התחתון שלהם בסולם של אחד עד עשר. כל משתתפי המחקר היו ברמה של 3 לפחות ואף פעם לא ניסו טיפול בדיקור סיני למטרת הקלה בכאבי הגב שלהם.

בשלושת השבועות הראשונים של הניסוי המטופלים עברו טיפול דיקור סיני פעמיים בשבוע. בארבעת השבועות שלאחר מכן הם טופלו בדיקור סיני פעם בשבוע. לאחר שמונה שבועות של טיפולים החוקרים מדדו את השינויים בתסמיני הכאב של המטופלים, שיפורים נוספים ושינויים שהתרחשו והתוצאות היו כדלקלמן: לאחר שמונה שבועות ראשונים של טיפול כל המטופלים חשו הרבה יותר טוב וזאת בהשוואה אל קבוצת העיסוי והטיפול הסטנדרטי של הרפואה הקונבנציונאלית מערבית.

היתרונות של קבוצת הדיקור נמשכו כשנה. הממצאים של המחקר הצביעו על כך שדיקור סיני יכול לעורר תגובה חיובית והמסקנה היא שמשהו משמעותי מתרחש במהלך  אוקופנטורה בפועל. נכון להיום רוב המסקנה המתקבלת מרוב המחקרים בנושא דיקור סיני וכאבי גב היא שדיקור סיני מספק הקלה לטווח הארוך ומטפל בשורש הבעיה של כאבי גב.

 

עובדה # 2 דרישה גדולה ללימודי דיקור סיני

דבר שני ממנו חשוב לא להתעלם הוא שיש בתי ספר מוכרים ובעלי מוניטין מוצלח בישראל שמציעים  מסלול דיקור סיני וזאת משום יעילותו בכל הקשור אל טיפול בכאבי גב (וכאבים מסוגים נוספים). אחת מהדוגמאות המצוינות לבית ספר מוביל המציע מסלולי דיקור סיני הוא מכון וינגייט שמציע שלושה מסלולי לימודי דיקור סיני, הראשון לחסרי רקע, השני למטפלים והשלישי לקהל הרופאים והאחיות.  נכון להיום הביקוש ללימודי רפואה סינית הכוללים דיקור סיני הינו בשיא.

 

עובדה # 3 העדפת רפואה סינית על פני רפואה קונבנציונאלית

כאבי גב וכן כאבי צוואר הם מהתלונות הנפוצות ביותר וכיוון שהרפואה המערבית אינה מציעה טיפול הולם שמצליח לפתור את בעיית כאבי הגב (פעמים רבות הרפואה המערבית מטפלת רק בסימפטומים על ידי טיפול תרופתי), רבים פונים אל מומחים כמו רפאל צור בתחום הדיקור הסיני. הטיפול המערבי למצבים של כאבי גב הוא לרוב טיפול תרופתי של משככי כאבים שמרגיעים את הסימפטומים ותרופות אנטי דלקתיות ופיזיותרפיה. כאן חשוב לקחת בחשבון שתרופות אלו אינן מטפלות בבעיה ולא עוצרות את הידרדרות הבעיה ושמדובר על פתרון לאורך תקופה ספציפית. רפואת המזרח לעומת זאת ממליצה על דיקור סיני שמטפל בשורש הבעיה, עוזר לשפר את זרימת הדם באיזור הפגוע ומקל במידה רבה על הכאבים. מלבד טיפול דיקור סיני, מומחים רבים ברפואה הסינית ממליצים גם על שימוש בצמחי מרפא מסויימים וטיפולי שיאצו.

 

עובדה # 4 יעיל ביותר לכאבי גב – אך לא רק!

דיקור סיני אמנם מטפל בבעיה ועוזר בפתירתה ובהקלה בכל הקשור אל הכאבים אך לא רק. יש יתרונות נוספים אותם תחוו כתוצאה מטיפול זה, כמו למשל הפחתה ברמת הסטרס בחיים, חיזוק הגוף ואיזון הגוף.

 

עובדה # 5 דיקור סיני לכאבי גב  – תחושת הקלה תוך פרק זמן קצר

שלב הדיקור נמשך דקות ספורות ומספר המחטים המוחדרים לנקודות מסויימות בגוף יכול להגיע ל- 20 מחטים. המחטים ישארו בגוף בין רבע שעה לחצי שעה וכבר לאחר הטיפול הראשון רבים מדווחים על הקלה. הטיפול מותאם לכל אחד אישית ולכן הנקודות נקבעות בהתאם לאדם והכאב ממנו הוא סובל. פעמים רבות מדובר על נקודת CV6 שנמצאת מתחת לטבור ומסייעת לרמת האנרגיה, נקודות BI47 ונקודת BI23 שממוקמות בגב התחתון ומסייעות לחיזוק ואיזון של תפקודי הכליות.

נבנה על ידי Sitexpress